KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16557229
nr 1655 7229
Alwin Dahl
(1889-1971), Sverige
Oljemålning, "Kviga & Kalv". Signerad och daterad 1931. Olja på duk, 29x39 cm, yttermått inklusive ram: 42x53 cm
Alwin Dahl, svensk bildkonstnär född 1889 1889 i Malmö, död 1971 .
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 november 2024
kl 20:14:25
31/10 14:04:56
Alwin Dahl
Läs mer om Alwin Dahl